Aktuality

Dobrovolnický projekt 72 hodin – jak to bude v roce 2017

Logo projektu 72 hodin (od roku 2017)

Kdo s námi dobrovolničil již loni, tomu ještě jednou děkujeme za podporu a věříme, že nám zůstanete věrni i letos. Kdo by se rád k naší velké dobrovolnické komunitě připojil, toho vítáme s otevřenou náručí.

Přinášíme nejdůležitější aktuality:

  • Projekt České rady dětí a mládeže se v roce 2017 uskuteční již po šesté, ve dnech 12.–15. října 2017. Registrace projektů se rozběhne na konci léta. Těšíme se na ně!
  • Projekt mění své logo a vizuální styl. Věříme, že se vám bude jeho nová podoba líbit. Samozřejmě i letos připravujeme originální trička a drobné upomínkové předměty. Bude vám to v nich slušet!
  • Koncem června zprovozníme nové webové stránky. Pro letošek jsme připravili spoustu novinek, určitě tak neváhejte s návštěvou stránek. Adresa je pořád stejná: www.72hodin.cz.
  • Speciální nabídka: máte komplikovanější projekt, na který by se Vám hodila pomoc dospělých dobrovolníků? Zkuste s námi oslovit firmy, které vám mohou pomoci. Připravte si přes léto projekt, zašlete nám jej a my jej nabídneme ve spolupráci se společností Byznys pro společnost firemním dobrovolníkům. Je možné, že se rozhodnout přijít podpořit zrovna vás.
    Jak by mělo oslovení firmy vypadat?
    Zkuste těchto pár tipů: především jde o to, co nejlépe popsat typ akce – co se bud dít atd. Podejte co nejpodrobnější informaci o tom, co budou dobrovolníci dělat, buďte konkrétní. Dobrovolníci pak mají lepší představu, do čeho jdou a můžou přizpůsobit oblečení, obuv, pomůcky i očekávání a náladu. Označte náročnou fyzickou práci pro muže. Napište přesně, jaké budete potřebovat pomůcky. To, který projekt si firemní dobrovolníci vyberou, závisí na řadě faktorů – termín, místo i nějakou další přidanou hodnotu pro dobrovolníky.

V říjnu se těšíme na viděnou.

Napsal: Marek Krajči

Fotogalerie k článku