Tiskové zprávy

Bambiriáda 2010 se rozběhla, jak má. A k tisícům rozdaných vstupenek přibývají další.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Bambiriáda(PRAHA 21. května) – K deseti místům po celé ČR, kde ve čtvrtek 20. května otevřela své brány Bambiriáda 2010, se v pátek připojilo dalších šest. S výjimkou Frýdku-Místku, kde organizátoři kvůli zaplavenému areálu přesunuli akci na 28. a 29. květen, se tak 12. ročník známé přehlídky činnosti sdružení zaměřených na volnočasové aktivity dětí a mládeže koná podle plánu. To znamená ve 13 bambiriádních městech a třech jejich pobočkách. K prvním tisícům lístků – volných vstupenek, které návštěvníkům zdarma rozdávají obětaví dobrovolníci – tak postupně přibývají další.

Kupříkladu v Chrudimi přesáhl počet návštěvníků jen za čtvrtek 2 200, v Náchodě 1 300, Praha jich ohlásila 5 200. Počasí nicméně akci zatím všude příliš nepřálo: Třeba v Rychnově nad Kněžnou pořadatelé po zvážení všech okolností přistoupili k tzv. mokré variantě. Letošní Bambiriáda se tam podle Josefa Solára z přípravného štábu přesunula do prostor místního společenského centra.

V Chomutově v pátek drobně pršelo a foukal vítr, i tak ale organizátoři přivítali první zájemce o místní bambiriádní menu. Najdete tu pravý skautský tábor, kde si můžete mj. prověřit svoji zručnost při vázání uzlů, nebo indiánská tee-pee, která postavili chomutovští pionýři. V Chrudimi představilo svoji činnost na 30 organizací z Pardubického kraje, které pracují s mládeží. Děti si tak mohly vyzkoušet jízdu na kajaku, zdolávání lanových překážek, airsoftové hry, deskové hry či skákání na skákacím hradu a trampolíně.

Třinec, náležící k „bambiriádním pobočkám“ ostravské akce, rovněž zahájil svůj program pro veřejnost v pátek. Bambiriáda coby Tvůj průvodce volným časemukazuje různorodé aktivity, které mohou zájemci zažít v dětských sdruženích – ať už v klubovně, na řece, v horách nebo u táborového ohně. Hrály se tam stolní hry, řešily se hlavolamy, střílelo se z luku, foukačky nebo praku. I tak páteční soutěže, uzpůsobené pro školní družstva, nabídly jen malý zlomek toho, co všechno mohou děti zažít ve spolcích, jako jsou Royal Rangers, Klub Pathfinder, Asociace TOM a jiné. Pořadatelé přišli také s fotografickou výstavou na téma Co se mi libí a co nelíbí na Třinci; sešlo se na ní přes 70 snímků, nad nimiž bylo možné pak diskutovat u „kulatého stolu“.

I když v drtivé většině měst jejich představitelé Bambiriádu vítají a snaží se jí vycházet vstříc, někde se vyskytly i problémy. Rozčarování nad přístupem příbramské radnice neskrývají organizátoři středočeské akce. Po zjištění, s jakým „pódiem“ pro bambiriádní vystoupení se mají spokojit, rozhodli se sestavené lešení hned ráno rozebrat a využít raději kamenného jeviště, jež se v areálu Nového Rybníka nachází. „Tímto velice ‚děkujeme‘ městu a technickým službám za tuto velikou podporu při konání největší prezentační akce pro děti!“ píší pořadatelé Bambiriády ve Středočeském kraji na bambiriádním webu.

Pražskou akci v pátek navštívil primátor Pavel Bém, pod jehož patronací se Bambiriáda v hlavním městě koná. Společně s poslancem Petrem Bratským pobesedoval se studenty z Národního parlamentu dětí a mládeže a pak navštívili stánky některých sdružení.

Pořadatelem Bambiriády 2010 je Česká rada dětí a mládeže s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Zastoupení Evropské komise a Armády ČR. Hlavním partnerem, bez jehož podpory by se akce nemohla uskutečnit, je Pojišťovna České spořitelny, hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas 2 – Praha, deník Právo a internetový server Alík.

Další informace lze nalézt na adresách www.bambiriada.cz a www.adam.cz.

Kontakt: Česká rada dětí a mládeže, Senovážné náměstí 24, 116 47 Praha 1
Projektová manažerka Bambiriády: Blanka Lišková, e-mail: blanka@adam.cz
Manažerka komunikace a PR ČRDM: Lucie Celbová, e-mail: lucie.celbova@crdm.cz

Napsal: admin