Aktuality

72 hodin – nový projekt ČRDM

Logo 72 hodin – Ruku na to!Máš nápad, jak zlepšit svoje okolí? Víš, kdo čeká na tvou pomoc? Vymysli a zaregistruj si svůj projekt na www.72hodin.cz. Dej dohromady pár kamarádů, s nimiž nápad uskutečníš, a tím se připojíš k tisícům dobrovolníků po celé naší zemi. Projekt 72 hodin poběží od 12. do 14. října 2012. Pojď do toho s námi! Ruku na to!

72 hodin – Ruku na to! jsou tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR. Projekt je určen nejen pro děti a mladé lidi, ale také pro neziskové organizace i ostatní neformální skupiny a jednotlivce, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí. Projekt úspěšně probíhá už více než 10 let v mnoha Evropských zemích a zapojilo se do něj více než 200 000 dobro­volníků.

Co se dá stihnout za 72 hodin?

„Za 72 hodin se toho dá stihnout opravdu hodně. Dobrých věcí, ale i pořádných hloupostí. Já se přikláním k tomu využít těch hodin aktivně na to dobré. A to je většinou práce nejen pro sebe, ale hlavně pro jiné. Ono se stává, že pak zmizí slovo práce, a z té samé činnosti se stává zábava. A to je na tom to nejhezčí,“ míní zpěvák Ivan Hlas.

Moderátorka Lejla Abbasová říká: „V dnešní době obrovská spousta! Z vlastní zkušenosti – stačím doletět do Keni, nakoupit materiál na stavbu třeba jedné třídy a když jsou šikovní řemeslníci, také hned začít. A pak se ješte stačím vrátit domů, natáhnout fotky do počítače a poslat je sponzorům…“

Projekt nabídne zájemcům z řad dětí a mladých lidí, aby vlastními nápady a šikovností změnili prostředí, ve kterém žijí, k lepšímu, ideálně ve spolupráci s místními radnicemi a podnikateli. Projekt proběhne v celé České republice v termínu 12. – 14. 10. 2012. Dobrovolnické projekty mladých lidí mohou být začátkem posilování vztahů v místních komunitách, vytváření dlouhodobých hodnot a zajímavých podnětů pro smysluplné trávení volného času. Pod těmito projekty si můžeme představit například zorganizování divadelního představení pro seniory, vyčištění okolí, nebo oprava dětského hřiště apod. Projekty mají proběhnout během 72 hodin ve výše zmíněných říjnových dnech, nemusejí ale trvat celých 72 hodin nonstop – mohou být kratší, libovolně dlouhé, s přestávkami…

Jednotlivé projekty budou účastníci registrovat na webových stránkách projektu www.72hodin.cz. Tam také najdete podrobná pravidla projektu, odpovědi na dotazy a další materiály. Pomoci může i příručka, kterou si je možné ze stránek www.72hodin.cz stáhnout.

Napsal: admin