Aktuality

Českou radou dětí a mládeže byl do Rady České televize nominován Lee Louda

Lee Louda na oslavě 20 let ČRDM (foto Foto Havlín)

Poslanecká sněmovna obdržela celkem 54 návrhů na čtyři nové členy Rady České televize. Mezi kandidáty je i námi nominovaný Ing. Lee Louda, Ph.D., vedoucí a člen vědecké rady v Centru restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka.

Veřejné slyšení proběhne už příští týden, 16. a 17. března 2021. Kvůli protiepidemickým opatřením bude přenášeno živě na webu dolní komory parlamentu. Následně 18. března výbor vybere 12 z nich, tedy trojnásobek počtu volných míst v radě, a užší nominaci postoupí plénu sněmovny, které bude hlasovat. Volba radních se koná kvůli tomu, že po šesti letech vyprší mandáty čtyř z patnácti členů Rady České televize: Jaroslava Dědiče, Jaroslava Maxmiliána Kašparů, Jiřího Kratochvíla a Daniela Váni. Poslední dva jmenovaní kandidují znovu.

Sněmovna by měla nové radní vybrat zřejmě na dubnové schůzi. Svých funkcí se ujmou od 31. května 2021. Rada České televize kromě jiného volí a odvolává generálního ředitele, schvaluje rozpočet a dlouhodobé plány nebo vyřizuje stížnosti.

Video – rozhovor k nominaci do Rady České televize

Související článek:
Napsal: Marek Krajči

Ke stažení

Příloha k článku ke stažení

Fotogalerie k článku