Aktuality

ČRDM pořádá humanitární sbírku pro gymnázium v Kosovu – připojíte se?

kosovo-gymnazium-01_119999

BambiriádaČeská rada dětí a mládeže bude v letošním roce v rámci Bambiriády 2010 opět pokračovat v humanitární sbírce. Dar, jehož obsahem mají být počítače, sportovní potřeby, školní pomůcky a v neposlední řadě i knihy v anglickém či francouzském jazyce, bude tentokrát určen pro studenty gymnázia v kosovském Podujevu. Zmíněnou školu jsme si loni přímo na místě osobně prohlédli a vytipovali ji jako vhodného příjemce takové pomoci. Návštěva školy v nás zanechala hluboký dojem…

Gymnázium navštívila nedávno i tisková mluvčí 16. kontingentu KFOR, která se přesvědčila o současném stavu, a z jejího vyjádření citujeme:

„Gymnázium se nachází v městě Podujevo, které má 35.000 obyvatel. Bylo otevřeno pro 500 studentů, v současné době ho navštěvuje skoro 2.000 žáků. Každá třída je po 47 studentech. Výuka je prováděna ve dvou směnách (od 07.45 do 13.00 a od 13.00 do 18.30). Ve třídě podujevského gymnázia (foto Jiří Majer) Ředitelem školy je Maim Salihu. Jako největší nedostatky školy, krom velkého nadpočtu studentů, jsou staré a nefunkční počítače a absence sportovní haly a jakýchkoliv sportovních pomůcek. V počítačové místnosti se tísní čtyři až pět studentů za jedním stolem. Jeden student pracuje na počítači, který je velmi zastaralý, a ostatní koukají přes rameno. Sportovní vybavení škola nemá, ale kolem školy je velký prostor, který by se dal využít jako provizorní sportovní hřiště k míčovým hrám“.

Hlavním partnerem akce je firma Office-centrum, která zajistí pro školu počítače.

Členským sdružením ČRDM nabízíme touto cestou možnost připojit se k naší humanitární sbírce, a to do 20. dubna. Nabízí se přitom několik možností, jak mohou pomoci. Sdružení mohou darovat:

  • fotbalové míče, pumpičky,
  • badmintonové rakety, míčky, síť,
  • nástěnné mapy – Evropa, svět, vesmír,
  • knihy a učebnice v anglickém nebo francouzském jazyce.

V případě zájmu veškeré informace poskytne Blanka Lišková, tel.: 777 891 787, e-mail: blanka@adam.cz

Napsal: admin