Aktuality

Létání s dronem na akcích s dětmi – novinky, tipy a legislativa od roku 2021

Dron (foto Gábor Adonyi z Pixabay)

Létání s drony se těší čím dál větší oblibě i v našich organizacích. Zejména se rádi kocháme našimi tábory z ptačí perspektivy. Letecké záběry ozvláštňují i nejedno video z našich akcí. Začátkem roku 2021 začala platit nová legislativa, která upravuje pravidla pro létání s drony.

Nově je třeba se pro provoz většiny dronů registrovat na Úřadu pro civilní letectví, a pro pilotování je navíc třeba složit on-line zkoušku. Od nového roku tak není možné většinu dronů bez této registrace provozovat ani pro hobby účely.

Připravili jsme pro vás kompletní přehled všeho, co potřebujete o pravidlech pro drony vědět. Je přístupný na adrese http://crdm.cz/drony/. Věříme, že námi zpracované materiály vám pomohou při složení zkoušky pro piloty a že se v celé problematice budete lépe orientovat.

 1. Úvod
 2. Nová legislativa pro létání s dronem
 3. Registrace provozovatele a pilotů
 4. Do jaké kategorie spadá můj dron?
 5. Pojištění

Připravili jsme pro vás rovněž i další materiály, které vám poradí, jak vybrat dron vhodný pro začátečníky nebo vhodný pro létání na táborech. Dozvíte se i základní informace o bezpečnosti létání, či jak se na létání připravit.

 1. Základy bezpečnosti létání
 2. Rady, jak se vyhnout komplikacím za letu s dronem
 3. Jaký typ dronu je vhodný pro tábornickou činnost?
 4. Parametry při výběru dronu
 5. Zdroje a užitečné odkazy

Materiál zpracoval Ing. Jan Hásek, který se oblasti dronů věnuje dlouhodobě a má letitou praxi s využitím dronů pro vědecké účely.

Informační webinář:

 • Pro zájemce nabízíme i informační webinář, kterým Vás provede Jan Hásek a seznámí vás s novinkami v legislativě pro létání s drony, přinese mnoho tipů a triků. Uskuteční se ve středu 24. 3. 2021 v 17:00–18:30 na platformě Google Meet. Kurzem Vás provede Jan Hásek. Přihlášení je možné do 24. 3. 2021 v 16:00Přihlašovací formulář, ve kterém můžete taky klást případně dotazy. Video pozvánka na webinář…

 

Napsal: Marek Krajči