Aktuality

Mladí delegáti do OSN zahájili besedy s mladými lidmi

Mladí delegáti do OSN zahájili besedy s mladými lidmi

Petra Sýkorová a David Ulvr počátkem října 2017 vycestovali do New Yorku jako mládežničtí delegáti České republiky do Organizace spojených národů (OSN) s cílem reprezentovat naši zemi a zastupovat zájmy a práva české mládeže na mezinárodní úrovni.

Naše působení v roli mladých delegátů do OSN v New Yorku byly nezapomenutelné tři týdny! Program byl nabitý – museli jsme zvládnout přes 80 jednání, ale stálo to za to. Namátkou: přednáška pojednávající o nezaměstnanosti mladých lidí, side-event o snižování věkové hranice u voleb nebo projednávání dopadu nových technologií na pracovní trh, došlo i k prezentaci lidského robota… A skvělý adrenalin byl náš živý proslov do celého světa,“ říkají delegáti.

Po návratu do ČR zahájili delegáti besedy se studenty a mladými lidmi

Debatují o společenském zapojení mladých, o možnostech, o celosvětových problémech v každodenním životě, objasňují nejasnosti, inspirují a pomáhají s překonáváním překážek, se kterými se mladí lidé v naší společnosti potýkají.

„Máme spousty nápadů a chceme je s vámi sdílet na besedách,“ říká Petra a David.

První beseda

První setkání se studenty v Čechách již proběhlo, a to v Národním parlamentu dětí a mládeže.

„Byla to velice živá debata s hojnou účastí mladých lidí, které především zajímalo, jak můžou mladí delegáti reálné ovlivňovat politické dění na mezinárodní úrovni,“ shrnula besedu Míša Doležalová, Velvyslankyně NPDM.

Máte zájem o besedu s Petrou nebo Davidem?

Vše k tomu potřebné najdete zde:

Program mladých delegátů do OSN realizuje Česká rada dětí a mládeže, Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Napsal: Marek Krajči

Fotogalerie k článku