Členské organizace

Plzeňská krajská rada dětí a mládeže z.s.

60_Plzenska-krajska-rada-deti-a-mladeze-zs_948633Adresa:
Skupova 4a
Plzeň
301 00

telefon: +420605889250
e-mail:
web: http://www.pkrdm.cz/

počet členů do 26 let: 13515
krajská rada: ano
vznik členství:
poslední aktualizace: 29.6.2022 13:34

Popis organizace


Plzeňská krajská rada dětí a mládeže (PKRDM) vznikla v roce 2003 jako reakce na krajské územní členění České republiky tak, aby mohla být odpovídajícím partnerem Plzeňskému kraji v oblasti neziskového sektoru dětí a mládeže. Po úvodních letech, kdy rada spíše hledala konkrétní obsah své činnosti a drtivá většina práce byla realizována dobrovolnickou činností, je úmyslem rady v dalších letech svoji činnost více zprofesionalizovat. PKRDM nezasahuje dle svých stanov do organizace a činnosti členských sdružení. Její základní funkcí je zastřešit tyto organizace, být pro ně pomocníkem v zajištění běžné činnost, partnerem při pořádání akcí a zástupcem v jednání se státní správou, samosprávou a dalšími subjekty.


Naše organizace se může chlubit realizací projektu Podpora neformálního vzdělávání v plzeňském kraji v rámci výzvy OPVVV, pořádáním konferencí, vzdělávacích akcí pro lidi pracující s dětmi a mládeží, účastí v celostátním projektu Mládež kraji, pořádáním každoročního Festivalu volného času a jednorázových lokálních akcí, provozem Centra volného času Skupovka v Plzni a mnohým dalším.


Jste neziskovka pracující s dětmi a mládeží v Plzeňském kraji? Nebo máte nějaký zajímavý nápad na projekt, akci či zlepšení Vašeho okolí? Anebo máte chuť si s námi popovídat nad dobrou kávou a třeba něco vymyslet? Tak se ozvěte na náš mail info@pkrdm.cza určitě se sejdeme :-)