Tiskové zprávy

Česká rada dětí a mládeže rozjíždí pilotní projekt na podporu cestovního ruchu

TISKOVÁ ZPRÁVA

(PRAHA 22. listopadu 2010) – Česká rada detí a mládeže (ČRDM) odstartovala o víkendu 13. až 14. listopadu 2010 pilotní projekt podpory cestovního ruchu v České republice. Ten si klade za cíl ukázat možnosti pro trávení volného času oddílů, klubů, ale i školních kolektivů na Chrudimsku-Hlinecku během následujících dvou let.

„Víkendové dění patřilo v Chrudimi Celostátní vzájemné výměně zkušeností. Na ni přijelo přes 620 pracovníků volnočasových organizací. My jsme se rozhodli uspořádat tematické poznávací cesty, které měly vedoucím ukázat možnosti pro výpravy s dětskými kolektivy,“ říká předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.

K nejvíce navštěvovaným tematickým cestám patřily Rekreační lesy Podhůra s rozhlednou Bára a lanovým parkem. „Dvacítce účastníků se celé pojetí rekreačních lesů velmi líbilo a někteří z nich se netajili tím, že se do regionu opět vrátí,“ podotýká Aleš Sedláček. Ten se na Podhůru také podíval a s účastníky výpravy krátce pohovořil.

„Další poznávací cesty vedly například po keltských zajímavostech, církevních památkách, ale třeba také po rozhlednách. Celý projekt je jedinečný v tom, že má vyhraněnou cílovou skupinu dětí a mládeže. Na projektu se partnersky podílí Mikroregion Chrudimsko a Občanské sdružení Altus,“ doplňuje jeho koordinátor Martin Paclík. V rámci projektu proběhne vydávání řady materiálů: tipy na výlety s dětmi, nabídka tábořišť, ale také informační kampaň či prezentace oblasti na Bambiriádách.

Projekt „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko IIB“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod.

Kontakt:
Lucie Celbová, manažerka komunikace a PR
Senovážné nám. 977/24, 116 47 Praha 1, tel.: +420 234 621 210,
mobil: +420 774 885 787
e-mail: lucie.celbova@crdm.cz, www.crdm.cz, www.adam.cz, www.bambiriada.cz

Logo ROP NUTS II Severovýchod

Napsal: admin