projekty

Darujeme kroužky dětem

Darujeme kroužky dětem

https://www.darujemekrouzky.cz
Darujeme kroužky dětem

Projekt Darujeme kroužky dětem se zaměřuje na podporu rodin v ČR v tíživé finanční situaci a rodin uprchlíků z Ukrajiny. Projekt podporuje pomocí voucherů volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku 3–18 let.

Projekt je financován díky laskavé finanční podpoře Karel Komárek Family Foundation, Nadace České spořitelny, Nadace Albatros, Sazka, a.s., Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Hlavního město Prahy a UNICEF. Tito partneři poskytli finanční podporu na úhradu voucherů potřebným rodinám na volnočasové aktivity. Díky této podpoře jsme ve školním roce 2022/2023 podpořili na 2582 dětí. Projekt realizujeme ve spolupráci s Nadačním fondem Eduzměna.

Rodiče mohou požádat o podporu až 2000 Kč na každé dítě. Finanční prostředky jsou distribuovány prostřednictvím voucherů, které se následně uplatňují u jednotlivých poskytovatelů. Do projektu se během prvního ročníku zapojilo na 1 000 poskytovatelů a nabídli dětem 7 202 aktivit, jsou to např.:

  • tradiční dětské organizace, které sdružuje ČRDM (Junák, mladí hasiči, Pionýr, Asociace TOM…),
  • základní umělecké školy (ZUŠ),
  • domy dětí a mládeže (DDM),
  • střediska volného času (SVČ),
  • sportovní kluby,
  • jednoty Sokola,
  • další organizace pracující s dětmi a mládeží.

Veškeré informace o projektu včetně podmínek čerpání naleznete na webu projektu www.darujemekrouzky.cz, případně na Facebooku www.facebook.com/darujemekrouzkydetem.

Pro distribuci prostředků využíváme služeb online systému Aktivní město.

Partneři projektu

Logo Nadačního fondu EduzměnaLogo nadace Karel Komárek Family FoundationLogo Nadace České spořitelny

Logo Nadace AlbatrosLogo Sazka, a.s.Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Logo hlavního města PrahyLogo UNICEF

Kontakt

Na všechny otázky vám rád odpoví Marek Havrlík (marek.havrlik@crdm.cz). Můžete rovněž využít infolinku Darujeme kroužky dětem info@darujemekrouzky.cz, tel: +420 773 772 202.