Pojištění

Základní informace o pojištění v roce 2024…

UPOZORŇUJEME, že dle rozhodnutí Představenstva ČRDM pojistíme pouze organizace, které mají všechny údaje ve veřejném (spolkovém) rejstříku uvedené do souladu
s občanským zákoníkem a zákonem o veřejných rejstřících. Jedná se zejména o zveřejnění povinných údajů. Organizace, které v rejstříku nemají dosud zveřejněné povinné údaje, k pojištění NEPŘIHLÁSÍME, dokud vše neuvedou do pořádku. Podrobnější informace o tom, co má být zveřejněné, najdete v Poradně ČRDM v kategorii Rejstřík spolků.

K pojištění se mohou přihlásit i organizace, které nejsou členy ČRDM.

Pojištění ČRDM a děti/dospělí z Ukrajiny

Vzhledem k opakovaným dotazům z organizací v souvislosti se zapojením ukrajinských uprchlíků, ať už dětí, či dospělých, do spolkových aktivit, dáváme na vědomí, že pojištění, které je sjednáno přes ČRDM, se vztahuje i na cizince. Úrazové pojištění i pojištění odpovědnosti za škodu lze tedy využít při zapojení dětí a dospělých z Ukrajiny do činnosti. Pojištění platí např. když se ukrajinské dítě zraní na akci, případně způsobí nějakou škodu. Spolky si mohou rovněž pojistit dospělé z Ukrajiny pojištěním odpovědnosti, pokud je budou chtít využít např. jako vedoucí apod.

Dokumenty k pojištění platnému v letech 2018–2021

Vyberte si druh pojištění, které Vás zajímá