projekty

Weby pro organizace

Weby pro organizace

http://weby.crdm.cz
Weby pro organizace

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
Česká rada dětí a mládeže projektem „Weby pro organizace“ reaguje na potřebu organizací dětí a mládeže a jejich organizačních jednotek prezentovat se srozumitelnými a graficky povedenými webovými stránkami za podmínky jednoduché a intuitivní administrace. Díky podpoře Ministerstva mládeže, školství a tělovýchovy ČR bylo možné se této otázce začít více věnovat.

Předpoklady projektu:
 1. Zapojit se můžou jak samotné organizace, tak jejich organizační jednotky.
 2. V rámci projektu bude výběr z několika šablon, které budou přizpůsobeny (graficky i obsahově) oblasti práce s dětmi a mládeží.
 3. Součástí šablon budou i různá rozšíření na míru našim potřebám (např. fotogalerie čerpající fotky z Disku Google, kalendář čerpající z Kalendáře Google atp.).
 4. Web bude možné založit jak na doménách projektu (oddilovyweb.czmujoddil.czmujspolek.cz…), tak na doménách organizací (tomici.czskaut.czpathfinder.cz…).
 5. Web bude mít hosting zdarma.
 6. Weby budou postaveny na intuitivním Wordpressu a k dispozici budou návody, jak provádět úpravy tak, aby web mohl administrovat i ne tak zkušený uživatel PC.

Konkrétní postup vývoje projektu můžete sledovat na webu projektu (weby.crdm.cz), který přináší všechny potřebné informace. Aktuálně je projekt ve stádiu vývoje.

Postup, který Vás čeká, pokud se rozhodnete do projektu zapojit:
 1. Registrace na stránce projektu
 2. Registrace zamýšleného webu a žádost o přiřazení pod vybranou doménu.
 3. Autorizace ze strany administrátorů.
 4. Výběr webové šablony.
 5. Automatická instalace webové šablony.
 6. Úprava jednotlivých textů.
 7. Fungující web organizace nebo její organizační jednotky.

Pokud se chcete zapojit do projektu i Vy nebo máte další dotazy, obraťte se na manažera projektu Jakuba Fraje na e-mailu jakub.fraj@crdm.cz.

Fotogalerie