Aktuality

Nový kabát pro ADAMa

Adam.czČeská rada dětí a mládeže vyhlašuje soutěž návrhu nové grafické podoby stránek ADAM.cz. Předmětem soutěže je vytvoření nového originálního grafického návrhu podoby internetových stránek www.adam.cz. Autor vybraného návrhu bude vyzván k vytvoření grafického layoutu a doprovodných prvků. Odměna za realizaci (při splnění zadaných podmínek uvedených níže) je 10 000 Kč. Své grafické návrhy zasílejte poštou nebo e-mailem nejpozději do 15. září 2006:

Česká rada dětí a mládeže
Senovážné nám. 977/24
116 47 Praha 1
e-mail: crdmzavináčadam.cz

Předmětem realizace vybraného návrhu je:

 1. Vytvoření grafických layoutů a šablon pro internetové stránky www.adam.cz.
 2. Vytvoření doprovodných grafických prvků webu (bannery, ikony, efekty atd.).
 3. Dotvoření vzhledu a grafických prvků dle připomínek zadavatele.

Technické parametry pro zpracování vybraného návrhu:

 1. Stejná zobrazitelnost ve všech běžných prolížečích – Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera i v operačních systémech Windows, Linux, Mac.
 2. Šířka stránek: 800 px.
 3. Validnost šablony dle W3C – http://www.w3.org.
 4. Základní rozložení stránek: pravý, levý a střední sloupec, záhlaví a zápatí – další členění grafických prvků je možné.
 5. Specifikace fontů: Používat pouze běžná písma.
 6. Nepoužívat Java, Java script, Flash a další prvky vyžadující instalaci dalších produktů mimo internetového prohlížeče.
 7. Vytvoření tří šablon – hlavní stránka, celý článek a ostatní stránky (přehled článků v rubrikách, důležité dokumenty aj.).
 8. Pro umisťování a formátování prvků i textu použit CSS. Vyhnout se zbytečnému použití tabulek.
 9. Možnost uzpůsobení šablony dle „Pravidel tvorby přístupného webu“. http://pristupnost.nawebu.cz/texty/pravidla-standardy.php?full
 10. Barva popředí a pozadí musí být dostatečně kontrastní, aby byl obsah čitelný i pro osoby se zrakovým postižením nebo při zobrazení na displejích s jinou barevnou škálou. http://www.sovavsiti.cz/kontrast/
 11. Stránky musí byt zobrazitelné i na zařízeních s menším rozlišením (PDA).

Stránky budou provozovány na inovovaném současném redakčními systému phpRS vytvářeném prostřednictvím php a mySQL s výstupem html, xhtml, wap, PDF. Preferencí stránek je rychlost načítání, SEO, použitelnost a přístupnost!

ADAMwww.Adam.cz
je zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže. Informace pro pracovníky sdružení, vedoucí dětských skupin, rodiče, kalendář akcí, výletů a činností pro děti a dětské oddíly, zprávy ze světa dětských sdružení, praktické informace, diskuse, fóra, rozhovory, názory a zkušenosti. Provozovatelem Adama je Česká rada dětí a mládeže.

Česká rada dětí a mládeže
je jedinou reprezentativní platformou sdružení dětí a mládeže v České republice. Vznikla v červenci 1998 z popudu známých sdružení dětí a mládeže – Junáka, Pionýra, Asociace turistických oddílů mládeže, YMCA, Folklorního sdružení, České tábornické unie a Asociace křesťanských sdružení mládeže – a dnes sdružuje 98 členských organizací, reprezentujících více než 200 tisíc individuálních členů.

Napsal: admin