Aktuality

Objednávky skupinové jízdenky u ČD během léta

Vlak (foto Petr Molka)

O letních prázdninách jistě nejednou sáhnete po možnosti skupinové jízdenky pro své oddíly při cestování vlaky na tábory, výpravy a další výlety. ČRDM je v kontaktu s Českými drahami a pravidelně zjišťuje, jak je to vlastně s jízdným pro skupiny, jaké nás čekají změny apod. Během letních prázdnin by se situace neměla měnit a nákupy skupinových jízdenek by měly zůstat při starém. Tedy:

  • Na pokladně je možné zakoupit skupinovou jízdenku bez problému kdykoliv.
  • V eshopu ČD, kde mají členové ČRDM 5 % slevu, pak můžete skupinovou jízdenku zakoupit bez omezení méně než 72 hodin před odjezdem vlaku, pokud chcete jízdenku zakoupit déle než 3 dny před odjezdem, např týden před odjezdem, eshop vás bude nutit objednat přepravu skupiny na www.cd.cz/skupiny.
  • Objednávku přepravy skupiny je nutné provést nejméně 72 hodin před odjezdem vlaku a zaplatit jí nejméně 48 hodin před odjezdem. Pokud toto splníte, ČD vám garantují místa ve vlaku, získáte tedy místenky zdarma. Pokud není možné spoj posílit (např. na lokálních tratích, kde jezdí pouze jeden vůz), ČD vás o tom informují.
  • Jak vyřešit situaci, kdy si chcete objednat přepravu skupiny dopředu, ale neznáte přesný počet osob? To také není problém. Pokud zakoupíte jízdenku pro větší počet osob, než ve skutečnosti cestuje, nechejte si potvrdit průvodčím ve vlaku skutečný počet přepravovaných osob a ČD vám neprojeté jízdné vrátí zpět. O vrácení jízdného lze zažádat v Eshopu ČD.

Celý proces objednávky skupinového jízdného si nově můžete pustit i na videu, které vám přinášejí ČRDM a České dráhy. Krátký výukový film navozuje a řeší všechny zásadní momenty, které vás při objednávání tohoto jízdného mohou potkat. Objednávku vám usnadní, zprůhlední a zjednodušeně vysvětlí.

Napsal: Marek Krajči