Tiskové zprávy

Starosta Prahy 1 zasadí květiny, zástupce starostky Prahy 3 strom – i to je projekt 72 hodin v Praze

72 hodin: Zasaď strom (třeba) se starostou…

(PRAHA 5. října) – Letošní ročník dobrovolnického projektu „72 hodin“ podpoří svou účastí na zahájení jeho pražské části starosta první městské části Oldřich Lomecký a zástupce starostky Prahy 3 Jan Materna. Podle informací pořadatelské České rady dětí a mládeže (ČRDM) se starosta Prahy 1 zúčastní sázení květin do záhonu v dolní části Václavského náměstí v Praze 1. Společně s lidmi z ČRDM, ze Sdružení Nového města pražského a dalšími dobrovolníky tam přiloží ruku k dílu i mladí lidé, kteří na tuto celorepublikovou akci přijeli do ČR z Chorvatska a z Maďarska.

Akce, nad níž převzali záštitu ministryně školství Kateřina Valachová spolu se svými ministerskými kolegy z resortů životního prostředí Richardem Brabcem a práce a sociálních věci Michaelou Marksovou, začne v 10.00 na Můstku a poté se s hodinovým odstupem bude přesouvat na Senovážné náměstí, k podchodu u Bulhara a do ulice Chelčického ve třetím pražském obvodu. Tam také dobrovolníci hodlají naplnit motto letošního ročníku „Zasaď strom (třeba) se starostou“ – při výsadbě jim má totiž asistovat zástupce starostky MČ Prahy 3 Jan Materna. Nad celou akcí převzala záštitu starostka Vladislava Hujová. Spolu se zasazením stromku bude na místě upevněna ještě vzpomínková lavička válečných veteránů.

„Instalace lavičky je jednou z možností, jak může veřejnost ukázat válečným veteránům, že si jejich práce váží. Podle spolku Military muzeum generála Sergeje Jana Ingra ve Vlkoši, který za projektem vzpomínkových laviček stojí, jsou tyto nejen trvalou připomínkou blížícího se Dne veteránů, ale i tragických osudů některých našich vojáků ze zahraničních misí,“ vysvětlila Blanka Lišková, koordinátorka pražské části projektu. Organizátoři 72 hodin i vedení radnice Prahy 3 se s nosnou myšlenkou projektu vzpomínkových laviček i s jeho mottem „Poděkovat není slabost!“ ztotožňují.

Na dvou dříve zmíněných stanovištích – u Bulhara a na Senovážném náměstí – se činnost dobrovolníků bude soustředit na odstraňování nelegálního výlepu na stěnách viaduktu, respektive na úklidové práce a čištění prostranství. Tlakové čističe a ruční zametače na zahájení nám poskytla firma Kärcher, minikropičku zapůjčila Lokační.cz společnosti DíkyČau, s.r.o.

Na stanovištích zahraje k práci skupina The Brownies.

KONTAKTNÍ OSOBA:
Karolína Puttová
koordinátorka projektu
karolina.puttova@crdm.cz

Napsal: Marek Krajči