Publikace

Město dětem – brožurka se povedla

mesto-detem_205754

Nedělám si přehnané iluze, že každý z komunálních politiků, kterému se dostane útlá publikace Město dětem do rukou, prozří a stane se zarytým příznivcem našich spolků. Je ale fakt, že šedesátistránková publikace mapuje oblast, která je pro neziskový sektor zrovna životně důležitá. Jedenáct komunálních politiků nebo úředníků radnic tu anonymně odpovídá na vše, co souvisí s poskytováním podpory pro děti a mladé lidi v městech či městečkách. Je zajímavé si přečíst, na čem se shodnou respondenti z malých obcí (Dobříš či Roztoky) třeba s úředníky pražského magistrátu…

Knížečka obsahuje i několik rozhovorů s komunálními politiky, náměty, jak mohou být neziskovky užitečné obci a samozřejmě to, co zase pro spolkový život může udělat radnice. Vše doplněno o ucelený přehled organizací České rady dětí a mládeže a vybaveno pěknými fotografiemi. Užitečné čtení – kéž by se dostalo do rukou co největšímu množství starostů a radních či úředníků, kteří na radnicích zodpovídají za „naši“ oblast.

Autorům Romanu Šantorovi, Jiřímu Majerovi a Ondřeji Šejtkovi lze vyslovit uznání, stejně jako ministerstvu školství, které příručku financovalo. Teď jen honem s ní do světa!

Tomáš Novotný – předseda Asociace TOM

Publikace je rozebrána. Můžete si ji však stáhnout: Město dětem (PDF, 4,22 MB).

Napsal: admin