Aktuality

Aleš Sedláček k rozvolňování opatření pro práci s dětmi od čtvrtka 3.12.2020

Předseda ČRDM Aleš Sedláček

Od čtvrtka 3. prosince 2020 bude platit 3. stupeň Protiepidemického systému PES. Jedná se o tabulku, kde jsou dopředu stanoveny jednotlivé regulace pro různé činnosti. Pro volnočasové aktivity s dětmi má smysl řešit u hromadných akcí kategorii „Hromadné akce ve vnitřních a venkovních prostorech“ a kategorii „Poskytování ubytovacích služeb“. V těchto kategoriích naleznete vodítko k tomu, pro kolik osob můžete vaše aktivity plánovat venku, pro kolik uvnitř apod.

V současné době stále platí vládní usnesení 1201, ve kterém je mj. omezeno „poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., jako jsou zejména zájmová, výchovná, rekreační nebo vzdělávací činnost včetně přípravy na vyučování“. Ukončení omezení je v něm nastaveno na 12. prosince. Toto usnesení bude do čtvrtka 3. prosince zrušeno. To nám v komunikaci dnes potvrdila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl dnes stejnou informaci na tiskové konferenci na dotaz Aktualne.cz.

Lze tedy dělat schůzky? Ano, od čtvrtka 3. prosince – 10 lidí uvnitř, 50 venku. Lze jet na jednodenní výpravu? Ano do 50 osob ve skupině. Lze jet na akci s ubytováním? Ano, za předpokladu, že uvnitř ubytovaná skupina je do 10 lidí.

Při veškerých aktivitách je stále třeba dodržovat opatření 3. stupně PSA pro ochranu nosu a úst. Roušky apod. je třeba nosit ve všech vnitřních prostorech a ve vybraných veřejně přístupných místech. Další informace získáte ve videu Rozvolňování opatření pro práci s dětmi od čtvrtka 3.12.2020.


Související článek:

Napsal: Aleš Sedláček, předseda ČRDM