Aktuality

Vzhůru do lesa, vzhůru na les

Logo Les

Dobrý den,

těší nás váš zájem o problém zákazu vstupů do přírody. Váš zájem totiž může pomoci k tomu, že tato nebezpečná novela bude upravena nebo zcela zastavena.

Pokud byste chtěli vidět více pod pokličku předkládané novely zákona o myslivosti, zde je podrobný článek, včetně vyjádření České rady dětí a mládeže.

Návrh novely zákona o myslivosti zpracovalo Ministerstvo zemědělství (MZ). To ho poslalo do meziresortního připomínkového řízení. Zde se mohly zapojit ostatní ministerstva, různé úřady i neziskové organizace. Připomínek se sešlo údajně tolik, že Ministerstvo zemědělství do dnešního dne 7. října 2016 neprovedlo vypořádání. Ministerstvo veřejně komunikuje, že se ve věci uzavírání honiteb nic nemění a upozorňuje, že jsme svědky zviditelňování některých subjektů, předvolebních bojů apod.  Zde je například odpověď ministra Jurečky Klubu českých turistů, který se připojil k našemu stanovisku.

Co můžeme dělat?

  1. Napsat ministrovi Jurečkovi, že se vám návrh nelíbí. Můžete si i vybrat argumentaci, například z vyjádření České rady dětí a mládeže
  2. Napsat svému poslanci, s tím, že víte, že zatím je návrh na MZ, ale že pro případ, že by byl předložen do Poslanecké sněmovny, si dovolujete upozornit na konkrétní rizika, která přináší, například pro práci s dětmi a mládeží, pořádání táborů, užívání krajiny obecně…
  3. Sdílet video a o nebezpečí informovat vaše kamarády, známé, kolegy.

Přehrát video „Vzhůru dolesa, vzhůru na les“

Věřím, že společně máme šanci.

Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže

Napsal: Marek Krajči