Aktuality

Hlavní téma první letošní Archy zní „Přijď mezi nás“. Máte jí k němu co nabídnout?

Archa-2016-3-1

Rady, recepty, postřehy a zkušenosti týkající se toho, jak a čím oslovují dětské a mládežnické organizace (a jejich oddíly, družiny, skupiny, kluby, kmeny…) neorganizovanou mládež, a tudíž i své případné nové členy a členky. To vše – a možná ještě víc – se skrývá za tak trochu „pozvánkovým“ tématem Přijď mezi nás. Je docela dost dobře možné, že právě příspěvek od Vaší organizace či některé z jejích organizačních složek může být vítaným dílem do obsahové skládačky, kterou každé z čísel Archy vlastně je… Máte-li tedy tištěnému zpravodaji ČRDM Archa co nabídnout, zašlete prosím svůj příspěvek na e-mailovou adresu redakce: archa@crdm.cz, a to do uzávěrky 18. ledna 2019.

Píšete „do šuplíku“? Literární kajuta Archy je tu pro Vás

Málokterý časopis v poslední době otiskuje tvorbu čtenářů. My to v tomto ročníku Archy chceme zkusit. Píšete rádi? A píšete do šuplíku? Krátké povídky, verše…? Dáme Vám kousek místa – pošlete nám do redakce ukázku… Adresa je stejná jako v případě „tradičních“ příspěvků – tedy:archa@crdm.cz (do předmětu zprávy můžete napsat třeba Literární kajuta).

O zpravodaji Archa v roce 2019

Začínáme si pomalu zvykat na nový letopočet 2019. A ano – i v devatenáctém roce druhého tisíciletí plánuje Česká rada dětí a mládeže vydávat svůj tištěný zpravodaj Archa, který vychází již od roku 1999. Jaký má být jubilejní ročník Archy? Především o jedno číslo bohatší: letos by jich mělo vyjít celkem sedm, a to s níže uvedenými tématy (ke každému je v závorce uvedeno jednak datum uzávěrky, a jednak termín předpokládané distribuce):

č. 1 Přijď mezi nás (uzávěrka 18. 1., tiskem vyjde 22. 2.)
č. 2 Zdravým životním stylem (uzávěrka 22. 2., tiskem vyjde 29. 3.)
č. 3 Tohle se nám fakt povedlo (uzávěrka 29. 3., tiskem vyjde 6. 5.)
č. 4 Učíme se venku (uzávěrka 3. 5., tiskem vyjde 7. 6.)
č. 5 Prááááázdniny (uzávěrka 15. 9., tiskem vyjde 11. 10.)
č. 6 Děláme i něco „navíc“ (uzávěrka 11. 10., tiskem vyjde 15. 11.)
č. 7 Na výpravě za demokracií (uzávěrka 8. 11., tiskem vyjde 13. 12.)
Napsal: Marek Krajči